Skip to main content

Centrum Obrazowania Euromedica, ul. Ikara 4, 86-300 Grudziądz | tel. 56 46 50 600

  • Tomograf stomatologiczny

Tomograf stomatologiczny - Wkrótce otwarcie!

Tomografia Stomatologiczna jest to najbardziej precyzyjne badanie radiologiczne w ujęciu 3D, obejmujące wszystkie struktury twarzoczaszki. Obraz z lampy prześwietlającej i obracającej się wokół ustawionego w urządzeniu pacjenta, wysyłany jest bezpośrednio na monitor komputera.

Tomograf Stomatologiczny KaVo OP 3D

Nasz Tomograf Stomatologiczny to KaVo OP 3D jest niezastąpiony w precyzyjnej diagnostyce w wielu dziedzinach, zwłaszcza w endodoncji, ortodoncji, protetyce i implantologii. Jego zakres stosowania jest jednak dużo szerszy- daje możliwość precyzyjnej diagnostyki również w chirurgii szczękowo-twarzowej czy laryngologii.

Nowoczesne technologie

Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesną technologię LDT, dzięki której emituje bardzo małe dawki promieniowania, więc jest bezpieczne zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych pacjentów. Badanie odbywa się w komfortowych warunkach, w pozycji stojącej lub siedzącej, a samo naświetlenie trwa kilkanaście sekund.

tomograf w stomatologii

Leczenie stomatologiczne wymaga dużej precyzji. Jama ustna jest jednak stosunkowo trudno dostępna i stomatolog nie jest w stanie ocenić kondycji zębów i dziąseł w bezpośrednim badaniu. Z tego powodu tomografia komputerowa jest podstawowym, niezbędnym elementem postępowania w przypadku leczenia stomatologicznego. Tomografia pozwala na dokładną diagnostykę, jest przy tym nieinwazyjna i bezpieczna – przeciwwskazaniem jest jednak ciąża.

Pracownia radiologiczna

Możliwość skorzystania z naszej wyspecjalizowanej pracowni radiologicznej proponujemy zarówno naszym pacjentom jak również tym z innych gabinetów stomatologicznych.

W celu ustalenia dogodnego terminu, prosimy o kontakt pod numerem tel. 56 46 50 600

Twoje zdrowie w najlepszych rękach i najnowszej technologii

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na badanie.